Květen 2010

Přednáška, přednášky a výherci… :-P

25. května 2010 v 17:33 | Lioness |  Dnes...
Kvůli maturitám máme nedostatek učitelů, na jedné straně dobře, moc dobře, na straně druhé nám navalili mnoho přednášek a bohužel ne všechny jsou zajímavé a u některých je vážně problém udržet pozornost. Včera byla přednáška s naším panem starostou o tom našem krásném "lázeňském městečku…", ačkoliv poučná přednáška, chvílemi jsem se zívnutí neubránila.
Dnes byla na řadě přednáška jen pro nás slečny: Dospívání, sex atd. Krátké, výstižné, provázeno vtipnými hláškami a narážkami, takže nuda se nekonala.
Někdy si říkám, proč se stále ještě dělají přednášky na toto téma, vždyť v dnešní době plné médií, časopisů, atd. si rozhodně nemůžeme stěžovat na nedostatek informací, právě naopak, mám dojem, že o menstruaci si holčičky šeptají už ve školce, a téma sexu není od deseti problém pro nikoho… Myslím, že informovanost je velká, je to spíš naše typická česká lenost, případné "mě to nemůže potkat", teď mluvím o případě nechráněný sex, případně zavčasná návštěva gynekologa, nebo i očkování proti rakovině děložního čípku, momentálně velice žádostivé téma.
Ano, výše zmíněná témata se dnes řešila, i já jsem se něčemu přiučila. Slyšela jsem pro a proti, co se týče očkování proti rakovině děložního čípku, rizika spojená s tím, a spoustu informací, které na nás číhají sice na každém bilboardu, ale ruku na srdce, kdo si to pořádně přečte??! Občas i v čekárně u lékařů na nás číhají různé příručky a poučné papíry, možná to očima i přelétneme, ale kdypak se nad tím zamyslíme?? Myslím, že v tomto ohledu, je tato přednáška pro první ročníky dokonalá, navíc paní přednášející nebyla typ "vnucovacího člověka", naopak, vždy zmínila pro a proti a hlavní názor nechala na nás. Trochu mě až chvílemi zarážely počty žen a dívek trpících těmi a těmi pohlavními chorobami, rakovinou toho a toho orgánu a hlavní důraz kladla na onu rakovinu děložního čípku. (které se v dnešní době z 80% dá předejít oním očkováním v době, než dívka začne mít pohlavní stik).

Sama očkována nejsem, má máma je toho názoru, že je to zatím jen horká novinka, která nemůže být až tak dokonale ověřena v praxi. Když se podívám mezi své vrstevníky, ani mnoho holek nevidím, co by naočkováno bylo. Myslím, že s části v tom velkou roli hrají i finance, nebudeme si nic nalhávat, ale krize se projevuje.
S přednášky jsem si krom několika nových informací odnesla i dárek. Za aktivitu… : ) Holící strojek, vypadá úžasně, sice jsem nikdy strojky tohoto typu nepoužívala, ale po dlouhém zvažování dát či nedat ho mamince k narozeninám zvítězila má chuť testovat nově věci. 
j

Šípková Růženka, aneb spánku není nikdy dost…

24. května 2010 v 7:56 | Ss |  O autorce
Mám dojem, že čím jsem starší, tím více času trávím spaním. Do osmé třídy jsem slovo spát snad neznala. Jít spát v deset by pro mě byla hříšná myšlenka. Duši bych i Ďáblu zaprodala, jen za půl hodiny u televize navíc. Teď?? Čím více se hodinová ručička blíží k desítce, tím více se do peřin těším.

Nejsem typ člověka, co by si prospal život, ani ten co si o víkendech přispí do oběda, jsem naopak ranní ptáče. Ale čím jsem starší tím více využívám volného času odpoledne k tomu, že na hodinu usnu.
Doba, kdy chodím spát je mezi desátou a jedenáctou, vstávám v 6:10. Když nenaspím svých poctivých šest hodin, o to je větší pravděpodobnost, že to na chvilku odpoledne zalomím. Ještě sedm hodin spánku, to jsem ještě druhý den obstojná, 7-8hodin je to celkem ok… Pod sedm hodin…, mno to je jiná. Soustředěnost je v tahu. Zavírají se mi oči, a o to hůře v těch nudných hodinách, kde vás to nebaví ani tak, natož s nevyspalou hlavou… tam kdybych neměla úctu vůči učiteli tak dám ruce pod hlavu a zalomím to i v té hodině.
Nevím, zda je to jenom můj dojem, nebo to tak cítí více lidí, ale větší spánkové období mám hlavně v zimě, s nástupem jara je to jako nával nové energie, a odráží se to i na spánku. Například o velkých prázdninách, přesto, že začnu žít v celku akčnější noční život, tělo se spánku tolik nedožaduje. Že by to bylo tím, že není škola…??!
;)
Taky to bude dané tím, co za den ze sebe vydáme. Jasné, že je jiná potřeba spánku když prosedíte celý den u počítače, nebo tehdy, když sportujete.
Sama tak třikrát do týdne skočím na kolo, do posilky, či na brusle…
a to si to spaní o to víc protáhnu. Tělo si to někde vybere, u mě čerpá z toho spaní.
Jinak si mou nemoc "šípkové Růženky", jak říká kamarádka nevysvětlím. Ale tak co… já možná prospím hoďku odpoledne… ale znám lidi, co v sobotu a v neděli vstávají na oběd, a za ty se stydím i já a jsem ráda, že mezi ně nepatřím. J

A co vy?? Noční tvorové? Nebo po večerníčku do postele??

Mobil

23. května 2010 v 14:43 | Ss |  Téma týdne
Kdo by tento přístroj neznal?? Vždyť dnes ho mají i děti někdy již od předškolního věku… Ještě to ani neumí mluvit a psát, ale už to má mobil…

Můžete mít jednu z těch zastaralejších krabiček, co zvládne jen volat, psát sms, nebo naopak krabičku s vlastnostmi počítače, co vám přehraje počínaje od písniček-po filmy, můžete si číst knihy, připojit se k netu… tato doba nezná v technice mezí,… co to vlastně neumí?? V té malé krabičce máte při cestách u sebe vlastně malou kancelář, aneb jak jsem říkala, máte v ruce teoreticky mini počítač, vždyť ono až na velikost mezi netbookem a mobilem v cenové relaci kolem 10 000,- až takový rozdíl nebude.

Co používám já?? Za dobu své existence mám asi třetí mobil, oblíbila jsem si značku Nokie pro její spolehlivost a kvalitu. Připouštím však, že slovo kvalita se u mě rovná 2 roky, víc u mě mobil nemá šanci přežít. Nikdy jsem mobil neutopila, ani jinak fyzicky nepoškodila, prostě vždy po roce a půl už začnou vypovídat nějaké funkce. Nejdéle mi mobil vydržel 3,5 let. A to
byl ještě starý Simens, přede mnou používaný aspoň dva roky rodiči.

Když jsem si vybírala poslední mobil, měla jsem dva hlavní požadavky, foťák a přehrávač hudby. Do cesty se mi připletla Nokie 3110, která splňuje všechny tyto funkce a má i něco navíc.
g


Výhody: Je to v podstatě taková nerozbitná cihla, které vám na zem může upadnout nesčetněkrát a vždy přežije. Baterie má velkou výdrž, když byl mobil nový i šest dní v kuse jsem nemusela spojovat se zásuvkou.
Nevýhody: Jak jsem zmínila, je to cihlička-těžká cihlička. Někdy to v jeanách fakt jde poznat, že máte v kapse něco navíc. Paměťová karta se občas ráda kousne, to se musí pak mobil "vykuchat" a zase celý poskládat a modlit se ať najede a znovu se nekousne.
Kvalita foťáku nic moc, když chcete aspoň trochu vypadající fotku, musí být dost světla.
Další nevýhoda nepatří ani tak k telefonu, jako k jeho příslušenství, protože cca 6hodin týdně strávím se sluchátky v uších cca jednou za čtvrt roku kupuji nové.

Vcelku jsem s tímto mobilem spokojená, mám ho již rok a půl, a zatím se mnou přežil všechno. Když jsem jej kupovala pohyboval se v rozumné cenové relaci a myslím, že veškeré investice do něj se mi zatím vyplácí. Je pravdou, že si nemůžu dovolit porovnávat Nokie třeba se značkou Sonny Ericsson, mobil této značky má spolubydlící. Funkce máme v podstatě stejné, jen její jsou mnohokrát kvalitnější ( foťák např.…)

Mobil u kterého jsem se zatím setkala s největší životností byla Motorola, velikostně to ani nevypadalo jak mobil, spíše to bylo jako sluchátko od pevné linky, jen bez drátu a nahoře byla 2cm anténka. Tento mobil vydržel 8let. Neuměl nic krom volání a psaní sms zpráv (jedna sms=do 200znaků), ale spolehlivost u něj nadevše.

Mobil s nejmenší životností byl jeden typ LG, která kamarádka dostala k vánocům, půl roku s ním měli trpělivost chodit po reklamacích, než to vzdali… chyba výroby?

A co vy a vaše mobilní telefony??

Založeno... zase.

22. května 2010 v 19:41 | Ss |  Dnes...
Sama nevím, proč se k blogování vracím. Před půl rokem jsem pro nedostatek času a taky zájmu odsunula tento blog k ledu. Ale na štěstí (pro mě ;) ) a neštěstí (pro ty, co to chtějí číst) mám ráda možnost publikovat a předávat druhým své názory…a blog je pro tento účel dobrá věc.

Tak jsem se dnes sebrala, dodala si odvahy, zavzpomínala na heslo, přihlásila se, promazala staré články a některé s pobavením pročetlaměla výčitky svědomí, že si některé články neokopčila do pc a tvoří tento článek.
Dává si předsevzetí, že se blogu bude ve volných chvilkách věnovat a sama zvedá obočí do výšky v otazníku, zda to bude plnit…