Přednáška, přednášky a výherci… :-P

25. května 2010 v 17:33 | Lioness |  Dnes...
Kvůli maturitám máme nedostatek učitelů, na jedné straně dobře, moc dobře, na straně druhé nám navalili mnoho přednášek a bohužel ne všechny jsou zajímavé a u některých je vážně problém udržet pozornost. Včera byla přednáška s naším panem starostou o tom našem krásném "lázeňském městečku…", ačkoliv poučná přednáška, chvílemi jsem se zívnutí neubránila.
Dnes byla na řadě přednáška jen pro nás slečny: Dospívání, sex atd. Krátké, výstižné, provázeno vtipnými hláškami a narážkami, takže nuda se nekonala.
Někdy si říkám, proč se stále ještě dělají přednášky na toto téma, vždyť v dnešní době plné médií, časopisů, atd. si rozhodně nemůžeme stěžovat na nedostatek informací, právě naopak, mám dojem, že o menstruaci si holčičky šeptají už ve školce, a téma sexu není od deseti problém pro nikoho… Myslím, že informovanost je velká, je to spíš naše typická česká lenost, případné "mě to nemůže potkat", teď mluvím o případě nechráněný sex, případně zavčasná návštěva gynekologa, nebo i očkování proti rakovině děložního čípku, momentálně velice žádostivé téma.
Ano, výše zmíněná témata se dnes řešila, i já jsem se něčemu přiučila. Slyšela jsem pro a proti, co se týče očkování proti rakovině děložního čípku, rizika spojená s tím, a spoustu informací, které na nás číhají sice na každém bilboardu, ale ruku na srdce, kdo si to pořádně přečte??! Občas i v čekárně u lékařů na nás číhají různé příručky a poučné papíry, možná to očima i přelétneme, ale kdypak se nad tím zamyslíme?? Myslím, že v tomto ohledu, je tato přednáška pro první ročníky dokonalá, navíc paní přednášející nebyla typ "vnucovacího člověka", naopak, vždy zmínila pro a proti a hlavní názor nechala na nás. Trochu mě až chvílemi zarážely počty žen a dívek trpících těmi a těmi pohlavními chorobami, rakovinou toho a toho orgánu a hlavní důraz kladla na onu rakovinu děložního čípku. (které se v dnešní době z 80% dá předejít oním očkováním v době, než dívka začne mít pohlavní stik).

Sama očkována nejsem, má máma je toho názoru, že je to zatím jen horká novinka, která nemůže být až tak dokonale ověřena v praxi. Když se podívám mezi své vrstevníky, ani mnoho holek nevidím, co by naočkováno bylo. Myslím, že s části v tom velkou roli hrají i finance, nebudeme si nic nalhávat, ale krize se projevuje.
S přednášky jsem si krom několika nových informací odnesla i dárek. Za aktivitu… : ) Holící strojek, vypadá úžasně, sice jsem nikdy strojky tohoto typu nepoužívala, ale po dlouhém zvažování dát či nedat ho mamince k narozeninám zvítězila má chuť testovat nově věci. 
j
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Hayley* *Hayley* | Web | 25. května 2010 v 18:10 | Reagovat

U té rakoviny děložního čípku bych hodně souhlasila s nedostatkem financí, je to ted docela problém pro mnoho lidí... Bud ráda že máte ty přednášky, nám dají tak akorát 3 hodiny matematiky za sebou, protože matikářka je zrovna volná:D a já nepatřím mezi lidi, kteří by měli matiku nějak moc v lásce:D

2 T(h)om T(h)om | Web | 7. června 2010 v 16:17 | Reagovat

K děložnímu čípku těžko napíšu něco smysluplného, neboť žádný takový čípek nevlastním. Jinak ale taky právě maturuju, takže ať nám to všem dobře dopadne!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama