Šípková Růženka, aneb spánku není nikdy dost…

24. května 2010 v 7:56 | Ss |  O autorce
Mám dojem, že čím jsem starší, tím více času trávím spaním. Do osmé třídy jsem slovo spát snad neznala. Jít spát v deset by pro mě byla hříšná myšlenka. Duši bych i Ďáblu zaprodala, jen za půl hodiny u televize navíc. Teď?? Čím více se hodinová ručička blíží k desítce, tím více se do peřin těším.

Nejsem typ člověka, co by si prospal život, ani ten co si o víkendech přispí do oběda, jsem naopak ranní ptáče. Ale čím jsem starší tím více využívám volného času odpoledne k tomu, že na hodinu usnu.
Doba, kdy chodím spát je mezi desátou a jedenáctou, vstávám v 6:10. Když nenaspím svých poctivých šest hodin, o to je větší pravděpodobnost, že to na chvilku odpoledne zalomím. Ještě sedm hodin spánku, to jsem ještě druhý den obstojná, 7-8hodin je to celkem ok… Pod sedm hodin…, mno to je jiná. Soustředěnost je v tahu. Zavírají se mi oči, a o to hůře v těch nudných hodinách, kde vás to nebaví ani tak, natož s nevyspalou hlavou… tam kdybych neměla úctu vůči učiteli tak dám ruce pod hlavu a zalomím to i v té hodině.
Nevím, zda je to jenom můj dojem, nebo to tak cítí více lidí, ale větší spánkové období mám hlavně v zimě, s nástupem jara je to jako nával nové energie, a odráží se to i na spánku. Například o velkých prázdninách, přesto, že začnu žít v celku akčnější noční život, tělo se spánku tolik nedožaduje. Že by to bylo tím, že není škola…??!
;)
Taky to bude dané tím, co za den ze sebe vydáme. Jasné, že je jiná potřeba spánku když prosedíte celý den u počítače, nebo tehdy, když sportujete.
Sama tak třikrát do týdne skočím na kolo, do posilky, či na brusle…
a to si to spaní o to víc protáhnu. Tělo si to někde vybere, u mě čerpá z toho spaní.
Jinak si mou nemoc "šípkové Růženky", jak říká kamarádka nevysvětlím. Ale tak co… já možná prospím hoďku odpoledne… ale znám lidi, co v sobotu a v neděli vstávají na oběd, a za ty se stydím i já a jsem ráda, že mezi ně nepatřím. J

A co vy?? Noční tvorové? Nebo po večerníčku do postele??
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *Hayley* *Hayley* | Web | 24. května 2010 v 17:30 | Reagovat

Mně se spíš zdá, že spím čím dál mín. Učení odkládám na večer a pak to tak dopadá... Ale funguju pak většinou úplně normálně i po šesti hodinách spánku... jen 5 už je extrém, to pak chce pořádně silné kafe:)

2 Janie Janie | Web | 23. srpna 2010 v 23:41 | Reagovat

Tak já bych nejraději spala pořád, kdyby to šlo :D :D Ale ne, zas až takový extrém nejsem. :D :D
Mohla bych o sobě říct, že jsem spíše noční tvor. Každou noc se snažím spát alespoň 8 hodin, ale ono to není zas až tak jednoduché, jak skoro každý den chodím spát nejdříve tak v jednu v noci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama