NE a NE umřít…

24. srpna 2010 v 7:48 | SS |  Řeším :-O
kl
Znáte to? Zapomenete na nějakou kytku třeba i na dva měsíce, pak, když si na ni vzpomenete, říkáte si: "Ta už bude určitě dávno zdechlá…", a vydáte se vyhledat její zdechlinu → usušeninu a k jakému překvapení dojdete → ta kytka si spokojeně živoří, jako by jí žití bez vody ani nevadilo.
To se mi stalo nejednou, a to, že ona kytka nikdy neumřela, bude asi tím, že to nejsou kytky, ale kaktusy… Já ani jiný porost v pokoji nevedu. V zimě, když jsem byla na intru, jsem na ty "v pozadí" vzadu na poličkách zapomínala úplně pravidelně… A přesto díky písku, který mají v hlíně a do kterého si ukládají vlhkost, kterou použijí, když jsou bez vody a přežijí.
Momentálně tak trochu "experimentuju" s Vánočním kaktusem. Na ten si totiž dovolit zapomínat tak často fakt nemůžete, jinak začnou opadávat listy, a vyhlídka na květy bude malinká… Teď v létě, když třeba odjíždím z domu i po dobu týdne a nemá ho kdo polít, se začne scvrkávat, zadní lístky nahodí hnědou, schnoucí barvu a vypadá, jako by se chystal na onen svět… Ale stejně rychle jak vypadá, že odmírá ho oživíte. Stačí postavit na hoďku do umyvadla s vodou a máte vidět jak simuloval, najednou vypadá jako dřív…

A co vy a vaše pokusy o rostlinstvo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama