Petr a Lucie-Rolland Romain

29. srpna 2010 v 21:35 | SS |  Přečteno
Kniha ve mně vzbudila rozpolcené pocity. Na jedné straně se mi líbilo popisování citu mezi Petrem a Lucií, s pozadím války, která je v Paříži. Na straně druhé, hloubání Petrových myšlenek o válce bylo leckdy těžké pochopit. Nejednou jsem si některé odstavce musela pročítat znovu, abych je pochopila. Co na tom shledávám dobrého-na jejich vztahu-díky němu mohli na chvíli zapomenout, že válka řadí kolem. Na straně druhé, byla jsem ochuzena o popis, jaký byl vztah Lucie a její matky, autor to chvíli rozvádí, chvíli dokonce vkládá zápletku o těhotenství její matky, ale pak už žádná zmínka. O Petrových rodičích se autor rozepisuje též pramálo, ale moc se mi líbil popsaný vztah Petra a jeho bratra. Nevím, zda jsem to dobře pochopila, ale když autor popisuje, jak bratr popisuje své zážitky z války a Petr "s růžovými brýlemi" díky lásce bratrovo vyprávění ignoruje, myslím, že bratrovi vadilo Petrovo nevšímání. Chtěl pozornost a ta se mu do té doby dostávala právě díky válce, které sloužil.
Shrnuto-podtrženo, četlo se to dobře, až na ty "těžší" odstavce pro mé chápání, ale ke knize si ještě určitě cestu najdu. Napadá mě, že ty "těžší" fráze k tomu asi patří… Myslím k vyjadřovaní autorů žijících na přelomu 19/20 stol.

Ofic. anotace:
Milostná novela, jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůzy první světové války. Oba mladí lidé žili svou bezmeznou láskou a svými romantickými sny a ve velikonočním týdnu se měli zcela oddat jeden druhému...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama