Naši páni doktoři…

3. září 2010 v 10:05 | SS |  Řeším :-O
Myslím, že se to řadí do dvou, nebo možná do tří skupin. Mám na mysli oblíbenost. Jsou ti, co nám doslova vadí a na jejich návštěvy se netěšíme. Pak ti neutrální, kde se z návštěvy u nich nenervujeme, ale ani nezáříme štěstím, a pak někteří z nás možná najdou i takové, které mají rádi. Ale těch bude asi dost málo :-D
-Nemám ráda:
Obvodní lékařku-je to tuze přesladká dáma, která do doby, než máte vážný problém všechno ví, všechno zná. Ale až máte problém, zjistí se až za minutu dvanáct a většinou až v nemocnici… V osmnáctinách hodlám přejít.
Neuroložku-tu jsem navštěvovala dost často po dobu ZŠ, jako hyperaktivní dítě, které neudrží pozornost, a později kvůli různým posudkům pro mou "miloučkou" obvodní lékařku, která je pravidelně vyžaduje. A proč ji nemám ráda? Připadám si vždy jako mega BLBEC, když mi ťuká kladívkem do kotníku a nutí mě dělat kolečka po ordinaci…
-Nevadí mi:
Alergoložka-mám milou paní doktorku, stručnou, se vším rychle hotovou, ale když je problém, čas si vždycky najde. Moje astma si díky ní nedělá co chce, a mám ho značně pod kontrolou.
Diabetolog-asi se hodně lidí, podiví, co u sedmnáctileté dělá na seznamu diabetolog… Já sama nevím, jak se mi na seznam dostal, ale pamatuji si, že podnětem byla štítná žláza, která s tím může souviset a také nějací diabetici v rodině. Každé vyšetření mi vždy dopadne v pohodě, takže jsem svého pana doktora už tak dva roky nenavštívila… Proč tam chodit, když tři roky vám nic nenašli, že? Nikdy nezapomene na větu pana doktora, kterou mě pravidelně vítal: "Jste těhotná?," protože pro něj je také méně časté, že tam chodí tak mladí… a když už, tak většinou budoucí maminy s těhot. cukrovkou.
Gynekoložka-asi proto, že jsem tam ve třinácti chodila skoro jako "nakupovat"… vidívala jsem se tenkrát s paní doktorkou i několikrát za měsíc, kvůli jistým problémům… Dnes už naštěstí jen půlroční prohlídky. Ale mezi námi děvčaty, já si nějak neumím představit chodit jinam než k paní doktorce, všichni sice říkají, jak doktoři jsou lepší a kdesi cosi… ale se mnou nepohnete.
-Mám ráda:
Zubaře-to mi asi nebudete chtít věřit, ale fakt, že jo… a důvod: vždy se jen povozím v křesle nahoru a dolů, nikdy se nic nevrtalo, nikdy se tam nešťouralo… už chápete proč??! :-D
Chirurg-máma mu přezdívá koblížek, nechápu proč. Nejen, že pak doktor je fešák…(a prý šťastně ženatý…, škoda no.), on své řemeslo i umí. Jednou mi trochu přešíval obličej a jinak jen samé vyhozené kotníky, ale tak či onak, je radost k němu chodit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SY SY | Web | 4. září 2010 v 13:39 | Reagovat

Ano, nějaké spoje tam jsou, právě tak jsem potom jela z té Olomouce, bez přesedání, ovšem osobákem :/. Doktoři. O těch mi ani neříkej. Ze všeho na světě se nejvíce bojím právě těchto osob v bílém. Nikdy mi snad nepomohli (kromě toho, že mě očkovalu či předepsali antibiotika). V deváté třídě jsem dost trpěla bolestí hlavy, nikdo nemohl přijít na to, co mi je. Pak jsem musela chodit k psycholožce (ta byla dobrá, dost jsem si u ní pobečela). Měla jsem to z přetížení a stresu. Jediné co bylo na přilepšení, tak antidepresiva, ale ty mi neuroložka nechtěla napsat. Jedinou doktorku mám ráda svoji dětskou a ještě sestřičku. Já mám gynekologa mladého chlapa a je drsný :D. Jinak doktoři se snaží být na mě většinou milí, ale to prostě nemůže překonat tu bariéru strachu mezi mnou a jimi. Snad mě to někdy přejde. Jsem se zase rozepsala :D promiň.

2 Roxy Roxy | E-mail | Web | 7. září 2010 v 12:19 | Reagovat

Já naprosto nesnáším mého gynekologa, má hrozný přístup. V životě jsem ho neviděla se usmát, nebo projevit lidskost. Musím si najít nového. BTW, na gyndu se chodí jednou za půl roku? Já tam chodím jen jednou za rok =O.

3 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 20. ledna 2011 v 15:12 | Reagovat

super obrázky tady

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama