Dnes...

Děkuji...

15. září 2010 v 19:37 | SS
Za pomoc při překládání vět �krabopisu pan� u�itelky… Nijak jsem na komentáře nereagovala, protože mi to naštěstí dopomohla objasnit kamarádka…
A jak to bylo?
-věta 11) Co je to tzv udržitelný rozvoj
-věta 20) Uveď příklady glob. kulturních kontaktů…. K neuvěření, že z té nečitelné škrábanice vznikla taková slova.

Pomoc...?

11. září 2010 v 22:01 | SS
Mám za sebou první týden školy, a nevím, k čemu dříve… Zrovinka jsem dodělala úkol do ON, na téma globalizace, zajímavé téma, leč dlouhé a chvílemi plné dost odborných názvů.
Na blogařinu jsem v týdnu nenašla čas, nebyla možnost dostat se v týdnu na net, krom malých chvilek k vyřízení pošty.
Nechala jsem v knihkupectví 600,- asi jsem se zbláznila. A byla to prosím Levná kniha!Ale mám z toho radost, můžu se pochlubit Dekameronem a Golemem. Navíc mám vyřešené dárky pro kamarádky na Vánoce. Už mám z krku 5 dárků. A na Vánoce se bude šetřit.
Zítra zase jedu na intr,připravte se na deprimující články, v noťasu za poslední týden nic jiného není… samé řešení mezilidských vztahů…
A na konec, pomůžete mi? Můj úkol do ON je kompletní, až na dvě otázky, které jsem po paní učitelce nemohla rozluštit, jinak řečeno, dvě slova. → obrázek je TU
11) Co je to tzv. ---------- rozvoj?
20) Uveď příklady glob. kulturních(?) ________?
Kdo se odváží, celý náhled otázek, ZDE!
P.S.: Když má takové písmo, proč nepoužívá počítač??!

Povzdech před spaním.

4. září 2010 v 21:19 | SS
Krátce a stručně, bolí mě hlava, chytám nervy z nadcházející školy. Nejsem si jistá, zda mám sbaleno vše, co potřebuji. Ale těším se, sama sebe nechápu.
Tak dobrou noc a užijte si Vy→ školáci první školní víkend. Příští týden mě čeká oslava-jak jinak než rodinky...nevíte, proč se mi tam vůbec nechce??!
P.S.: Nevíte, proč sem nejdou vkládat videa z YOUTUBE?

Netýká se mě to, naštěstí.

2. září 2010 v 9:06 | SS
Loni, než jsem blog rušila, jsem o tom pravděpodobně psala taky. Školní nákupy, ucpané prodejny, hlavně papírnictví, maminky s předškoláky vybírající aktovky, pouzdra, kupující učebnice
Ještě, že mi letos tohle všechno odpadlo. Nakupovala jsem průběžně po celé dva měsíce prázdnin. Sešity nevedu, mám takový jiný systém, jednou se k němu vyjádřím více. Spíše potřeby na intr, těch se vždy nahrne víc a není nad to udělat si výlet do Globusu či Tesca, kde je vše pohromadě...
Jediné, co nemám a co mě dost štve, že nemám jeany… Ve skříni jich je sice dost, ale aktuálně mi nesedí ani jedny. Jako vždy o prázdninách, kdy jsem víc ve světě, než doma u televize se hnulo pár cm v pase dolů a kalhoty na mě podivně trčí… (ne, že by to nebylo potěšující…).
Nechápu to šílenství rodičů-a to do nich patřila i má maminka, že nákupy oblečení se musí dělat každý rok před začátkem školního roku. Není lepší oblečení kupovat průběžně, prostě když je potřeba a ne jen ze zvyku, že to musí být vždy v tento čas??! To, že začne nový školní rok přece neznamená, že ho musíme začít i s komplet novým šatníkem, ne?
Ještě včera,první školní den, to z doslechu přátel vypadalo v papírnictví a v obchodech s oblečením dost bledě, dostat se ke kase byla dlouhá záležitost.

To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou…

1. září 2010 v 10:13 | SS
"To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou…", tak nějak zněla hláška v podání pana Kemra. Já jen doufám, že má pravdu, protože náš čtyřnohý tvor se neustále drbe a kouše v kožíšku nad ocasem. Už jsme se toho všimli jednou na začátku prázdnin, zakoupili ampulku u veterináře, která se jí "vcucla" do kožichu a byl pokoj. Ale jen na pár dní, pak to začalo zase…
Tak jsme prostředí, kde se pes pohybuje vysavovali, a nešetřili jsme. Kožich jsme jí umyli nelidsky drahým šamponem proti parazitům a nastříkali sprejem, co má odpuzovat nežádoucí parazity…
Konec srpna a blechy jsou tu zase. Stříkáme, savujem… a nic. Když se s ní mazlím, drbu ji, vzpomínám na pana Kemra a doufám, že má pravdu, protože v takovém "podvědomí" si sama leckdy pak představuju, jak mě škrabe ruka, hlava… Ani psát o tom nemůžu, abych o tom nepřemýšlela a nezačala se preventivně škrábat.

Podzim?

29. srpna 2010 v 11:00 | SS
Taky jste to zaregistrovali? Nebo to jen já, severo-moravák ? Ještě před týdnem tílko a kraťasy a dnes ráno to bylo na podzimní bundu… Večer jsem jela na kole, jen v tričku s krátkým rukávem a dnes se divím, že mám rýmu. Vůbec se mi to nelíbí. Loni byl srpen krásně teploučký a vůbec nebyl žádný prudký přechod k chladu, jako letos…
I v dlouhodobé předpovědi ti vypadá šedě. Teď jsem vytáhla podzimku a za měsíc rovnou zimní… Tak až tak snad ne, ale teplo by se na pár dní ještě udělat mohlo. Navíc toto psí počasí mi i překazilo plány, setkání se se spolužačkami, je to pech.
A teď jdu vařit tu "čínskou"mega ostrou nudlovinu. O ní jsem už psala *včera,*tak mi držte palce, ať to přežiju.

"Au to pálí"... Tak si představte, že...

29. srpna 2010 v 8:21 | SS
Se popálíte kopřivami. Jen si to představte, natíráte plot → na zeleno (takže nejen plot, ale i my jsme zelení… xD), musíte se dostat i do méně přístupných míst, kde jsou kopřivy a mnoho jiného bodlákovitého plevele. Takže si dopálíte nohy o kopřivy →následně si nohy snažíte očistit od barvy ředidlem a potom si napustíte teplou koupel, kde doufáte, že se pozůstatky barvy smyjí úplně… A aby nebylo málo, nedostatky ještě jednou přejedete ředidlem.
A pak se maminka divý, že v noci nemohla spát, že ji nějak divně pálily nohy… Má na nich tři "krásné" puchýře, o velikosti dlaně, mokvavé a zarudlé. Kopřivy, ředidlo a k tomu teplá voda asi nebylo nejlepší řešení, sama to teď ví, a pro změnu na nohu maže různé přípravky, co mají "chladit" atd. Bohužel proti popáleninám nic doma není, včera už jsme se do lékárny nedostali, a dnes je neděle, takže už vůbec ne.
Takže pokud vás napadá něco domácího na popáleniny, pište, pište.

Potlesk prosím... :-)

28. srpna 2010 v 15:42 | SS
Misím se pochválit, už jsem dočetla Povídky malostranské, chvílemi to byl děs, ale zvládla jsem to, to je hlavní.
A dnes v čase dvou hodin jsem přečetla ještě jednu k maturitě-Krysaře. Ten je nesrovnatelný s Povídkami malostranskými, ten dle mě má děj, a ten jsem v některých Nerudových povídkách ani nenašla.
K obojímu se ještě dnes rozepíšu, teď jdu ale na třetí k maturitě Petr a Lucie, anotace zní slibně, takže se už těším. Tyto flákací dny, kdy mám čas na čtení jsou super, doteď jsem nevěděla, jak moc mi to chybělo. Ale přece jen si jsem vědoma, že škola je za dveřmi… a začínají občasné nervy, ale i radost a natěšenost.

Už jen dvě...

21. srpna 2010 v 21:14 | SS
Dnes…
Sehnala jsem si několik nových filmů, na které se hodlám co nejdříve mrknout. Jsou to: Alenka v říši divů, Slib věčné lásky a Fontána.
Knížku mám rozečtenou už dva dny, a to Povídky malostranské, Abych řekla pravdu, nějak mě nebaví, není to má první "Nerudovka" a kdysi jsem už četla i její úryvky a připadaly mi fajn… ale teď se tím nějak nemůžu prokousat…
Dnes jsem se ztratila. Ne doslova, že bych někde zoufale div nevolala SOS, ale vzala jsem to večer z nákupu takovou zkratkou ve vedlejším "poloměstečku" a za sídlištěm s mnoha paneláky jsem najednou nevěděla kterým směrem… Nakonec se mi podařilo najít koleje vlaku, dle kterých jsem se zorientovala a bylo, to v pohodě. Domů jsem však dojela na rozhraní tmy a dost jsem si oddechla, protože jsem s sebou neměla ani světla, na které si policie potrpí…
Ta naše čtyřnohá uličnice se hárá a dost nám tím komplikuje sousedské vztahy… Jeden nejmenovaný soused má totiž tak "dokonale" zajištěný svůj plot, že jeho jezevčico-špicl-pes k nám zdrhá… Takže ta naše je pořád v kotci a marně se jí snažíme vysvětlit, proč nemůže běhat po dvorku… Ještě, že nejsem pes, být v její kůži, následujících čtrnáct dní nepřežiju… Máte ji vidět, jak každé ráno to zkouší u vodítka: "Tak mě přece vem ven…"

*Už jen dvě soboty a mám školu... ale někteří mají jen jednu, takže já můžu děkovat, že si vybrali dobrý termín na opravu školy... :-) :-D

Přednáška, přednášky a výherci… :-P

25. května 2010 v 17:33 | Lioness
Kvůli maturitám máme nedostatek učitelů, na jedné straně dobře, moc dobře, na straně druhé nám navalili mnoho přednášek a bohužel ne všechny jsou zajímavé a u některých je vážně problém udržet pozornost. Včera byla přednáška s naším panem starostou o tom našem krásném "lázeňském městečku…", ačkoliv poučná přednáška, chvílemi jsem se zívnutí neubránila.
Dnes byla na řadě přednáška jen pro nás slečny: Dospívání, sex atd. Krátké, výstižné, provázeno vtipnými hláškami a narážkami, takže nuda se nekonala.
Někdy si říkám, proč se stále ještě dělají přednášky na toto téma, vždyť v dnešní době plné médií, časopisů, atd. si rozhodně nemůžeme stěžovat na nedostatek informací, právě naopak, mám dojem, že o menstruaci si holčičky šeptají už ve školce, a téma sexu není od deseti problém pro nikoho… Myslím, že informovanost je velká, je to spíš naše typická česká lenost, případné "mě to nemůže potkat", teď mluvím o případě nechráněný sex, případně zavčasná návštěva gynekologa, nebo i očkování proti rakovině děložního čípku, momentálně velice žádostivé téma.
Ano, výše zmíněná témata se dnes řešila, i já jsem se něčemu přiučila. Slyšela jsem pro a proti, co se týče očkování proti rakovině děložního čípku, rizika spojená s tím, a spoustu informací, které na nás číhají sice na každém bilboardu, ale ruku na srdce, kdo si to pořádně přečte??! Občas i v čekárně u lékařů na nás číhají různé příručky a poučné papíry, možná to očima i přelétneme, ale kdypak se nad tím zamyslíme?? Myslím, že v tomto ohledu, je tato přednáška pro první ročníky dokonalá, navíc paní přednášející nebyla typ "vnucovacího člověka", naopak, vždy zmínila pro a proti a hlavní názor nechala na nás. Trochu mě až chvílemi zarážely počty žen a dívek trpících těmi a těmi pohlavními chorobami, rakovinou toho a toho orgánu a hlavní důraz kladla na onu rakovinu děložního čípku. (které se v dnešní době z 80% dá předejít oním očkováním v době, než dívka začne mít pohlavní stik).

Sama očkována nejsem, má máma je toho názoru, že je to zatím jen horká novinka, která nemůže být až tak dokonale ověřena v praxi. Když se podívám mezi své vrstevníky, ani mnoho holek nevidím, co by naočkováno bylo. Myslím, že s části v tom velkou roli hrají i finance, nebudeme si nic nalhávat, ale krize se projevuje.
S přednášky jsem si krom několika nových informací odnesla i dárek. Za aktivitu… : ) Holící strojek, vypadá úžasně, sice jsem nikdy strojky tohoto typu nepoužívala, ale po dlouhém zvažování dát či nedat ho mamince k narozeninám zvítězila má chuť testovat nově věci. 
j

Založeno... zase.

22. května 2010 v 19:41 | Ss
Sama nevím, proč se k blogování vracím. Před půl rokem jsem pro nedostatek času a taky zájmu odsunula tento blog k ledu. Ale na štěstí (pro mě ;) ) a neštěstí (pro ty, co to chtějí číst) mám ráda možnost publikovat a předávat druhým své názory…a blog je pro tento účel dobrá věc.

Tak jsem se dnes sebrala, dodala si odvahy, zavzpomínala na heslo, přihlásila se, promazala staré články a některé s pobavením pročetlaměla výčitky svědomí, že si některé články neokopčila do pc a tvoří tento článek.
Dává si předsevzetí, že se blogu bude ve volných chvilkách věnovat a sama zvedá obočí do výšky v otazníku, zda to bude plnit…
 
 

Reklama