Filmový svět

Nezapomeň na mě

27. srpna 2010 v 11:24 | SS
Nějak jsem nevěděla, co si od tohoto filmu slibovat. Hlavní herci mi nešly k sobě Pattinson x Brosnan… Půl rok jsem jezdila vlakem kolem velké upoutávací reklamy na tento film, a až po půl roce jsem se k němu náhodou dostala. Spolubydlící jej donesla na DVD, tak jsme jej z dlouhé chvíle zapli… A jsem ráda, že jsme to udělali.
Pattinson ukázal, že zvládne hrát i něco jiného, jak pobledlého upíra z "upíří" ságy, dobře vedle Brosnana obstál (Btw, vždy přemýšlím, jak se dobře čte Brosnanovo příjmení…). Je to film, kde vám pointa dojde až na konci… Takový dramatický spád nikdo nečeká a po filmu to ve vás vyvolá pochmurnou náladu…
Je to první film, ve kterém jsem viděla propůjčenou událost z 11. září… a zaměřuje se na osud jednoho z mnoha lidí, co to nepřežili a tím více vám to onu událost přiblíží, lépe se do ní vžijete…
Tohle drama za dvě hoďky podívané stojí, tak do toho.
Ofoc. anotace: Hlavním hrdinou je mladý muž jménem Tyler Roth (Robert Pattinson), jehož rodiče se rozejdou po sebevraždě jeho bratra. Tyler se zamiluje do Ally Craig (Emilie de Ravin), která byla svědkem vraždy své matky a díky tomu si uvědomí, že si musí vážit času, který jí zbyl.

Fontána

23. srpna 2010 v 20:43 | SS
Řeknu vám, k tomuto filmu napsat recenzi, to je pořádně těžké. Už jen kvůli scénám, které každý chápe určitě jinak. Celý film pak na každého jednotlivce musí udělat úplně jiný dojem.
Klíčovými slovy k tomuto filmu bych dala smrt, umírání, pohádka a tvrdá realita. Protíná se tam vše dohromady a pěknou chvilku trvá, než pochopíte, na čem jste.
Manželé… On pracuje v nějakém výzkumu testujícím léky na zvířatech. Ona umírá před jeho očima na rakovinu. V momentě, kdy její nemoc nabírá rychlejšího spádu a blíží se ke konci, mu se do rukou dostane opice s nádorem. Zkouší na opici vše možné, aby ji zbavil nádoru. Věří v sebe a v úspěch a dává do toho vše. Vložil do toho veškeré naděje k uzdravení své ženy, že se jí věnuje méně, než by měl…. A v okamžiku, kdy je jeho žena odvezena po záchvatu do nemocnice už pracuje na látce ze "zázračného" stromu, který dělá se zdravím opice divy. V den smrti své manželky se projeví účinek látky na nádor. Nádor opice se zmenšuje. K čemu to však je? Pokročit ve vědě, dosáhnout takového úspěchu, když mrtvé manželce to již nepomůže… Dost zoufale se upíná k rozepsané knize své manželky. Před svou smrtí mu svěřila, že je jen na něm, aby dopsal poslední kapitolu. Při čtení knihy, kterou měl z části rozečtenou už při jejím životě, začíná chápat její přístup ke smrti. Umírala klidná, nebála se. Klíčem k tomuto duševnímu míru byl příběh, který psala. A ke kterému on musí dokončit poslední kapitolu…
Doteď si nejsem jistá pointou, a asi na ni budu potřebovat pár dní. Možná je pointou posmrtný život. Doufání, že v nebi se opět sejdou, a tam budou spolu, navždy.
Já být režisérem, udělala bych pointu právě v nálezu toho léku na rakovinu… Jeden život zemřel, ale stovky dalších teď mají naději… Neznělo by to lépe?
*V hlavní roli Hugh Jackman zase ukázal, že zvládne vše, co si zamane. Může hrát záporáky, padouchy, SCI-FI cvoky… a klidně i manžela umírající ženy.*

Alenka v říši divů

23. srpna 2010 v 16:53 | SS
To se zase Burton jednou ukázal… a jako vždy, v tom nejlepším světle.
Když na Burtona nemáte to správné "rozpoložení," je lepší ho nechat plavat, a pustit se do toho, až budete mít chuť a náladu. Film mě bavil od začátku, až dokonce. Herci, které si Byurton vybral, se opět ukázali v tom nejlepším světle. U Deppa jsem to brala jako samozřejmost, mu tento styl filmu prostě jde k tělu. Trochu jsem si říkala, jak do tohoto filmu zapadne Hathaway a byla jsem mile překvapena, stejně jako Bonham Carter. Bonham Carter, která se skvěle reprezentuje jak v H. Potterovi, tak v mnoha jiných filmech začínám mít dost ráda, ukazuje se jako skvělá herečka.
Podtrženo, sečteno, já si Alenku užila. Ale jak tomu je u Burtona, jednou a mám na dlouhou dobu pokoj. Ani Sweeney Todd-přes to, že ty písničky miluju, bych si nepustila dvakrát po sobě. Je potřeba vstřebat dojem a těšit se, jako já (!), na další Burtnovku.

Osudový dotyk

20. srpna 2010 v 16:04 | SS
Film, který jsem si pro působivou anotaci sehnala, ale neměla čas se na něj podívat. Až po nějaké době u kamarádky jsme se na něj večer mrkly a já byla nadšená… Taková psychárna-něco pro mě. Měnit svou minulost na základě vzpomínek, to je *působivé.*
Nejdříve nevíte na čem v tomto filmu jste, ale je to cílem, jak potom poznáte a jak u většiny filmů tohoto typu je. U tohoto filmu se zamyslíte taky nad tím, zda je dobré psát či nepsat deník. Abych řekla pravdu, já vždy nějaký založím, investuji do něj těžké prachy, aby měl trochu "ucházející" obal, a pak po pěti stranách zjistím, že do něj zapomínám psát… Kamarádka mi sice nedávno objasnila, že to není o tom psát pravidelně…že klidně i několik měsíců přeskočí… Ale to není nic pro mě. Jsem typ člověka co buď vše, nebo nic, takže deníček není nic pro mě.
Ale zpět k filmu. Je to americká tvorba, a já dost často na americkou házím špínu, ale tady to ráda překousnu. Malý dodatek ke konci, hlavní hrdina obětuje své štěstí - svou lásku pro štěstí její a svého okolí… Toto bohužel v realitě nenajdeme, jen v telenovelách, ale tak nás "romantičky" to přeci jen dojme…
Tak pokud máte rádi filmy s tematikou "jaké by to bylo kdyby…" tak směle do něj.
→A jedna úvaha na téma *KDYBYCH MOHLA MĚNIT SVOU BUDOUCNOST ZA POMOCÍ MINULOSTI* →TADY←

Ofic anotace: Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou... (www.csfd.cz)
 
 

Reklama