Téma týdne

Mobil

23. května 2010 v 14:43 | Ss
Kdo by tento přístroj neznal?? Vždyť dnes ho mají i děti někdy již od předškolního věku… Ještě to ani neumí mluvit a psát, ale už to má mobil…

Můžete mít jednu z těch zastaralejších krabiček, co zvládne jen volat, psát sms, nebo naopak krabičku s vlastnostmi počítače, co vám přehraje počínaje od písniček-po filmy, můžete si číst knihy, připojit se k netu… tato doba nezná v technice mezí,… co to vlastně neumí?? V té malé krabičce máte při cestách u sebe vlastně malou kancelář, aneb jak jsem říkala, máte v ruce teoreticky mini počítač, vždyť ono až na velikost mezi netbookem a mobilem v cenové relaci kolem 10 000,- až takový rozdíl nebude.

Co používám já?? Za dobu své existence mám asi třetí mobil, oblíbila jsem si značku Nokie pro její spolehlivost a kvalitu. Připouštím však, že slovo kvalita se u mě rovná 2 roky, víc u mě mobil nemá šanci přežít. Nikdy jsem mobil neutopila, ani jinak fyzicky nepoškodila, prostě vždy po roce a půl už začnou vypovídat nějaké funkce. Nejdéle mi mobil vydržel 3,5 let. A to
byl ještě starý Simens, přede mnou používaný aspoň dva roky rodiči.

Když jsem si vybírala poslední mobil, měla jsem dva hlavní požadavky, foťák a přehrávač hudby. Do cesty se mi připletla Nokie 3110, která splňuje všechny tyto funkce a má i něco navíc.
g


Výhody: Je to v podstatě taková nerozbitná cihla, které vám na zem může upadnout nesčetněkrát a vždy přežije. Baterie má velkou výdrž, když byl mobil nový i šest dní v kuse jsem nemusela spojovat se zásuvkou.
Nevýhody: Jak jsem zmínila, je to cihlička-těžká cihlička. Někdy to v jeanách fakt jde poznat, že máte v kapse něco navíc. Paměťová karta se občas ráda kousne, to se musí pak mobil "vykuchat" a zase celý poskládat a modlit se ať najede a znovu se nekousne.
Kvalita foťáku nic moc, když chcete aspoň trochu vypadající fotku, musí být dost světla.
Další nevýhoda nepatří ani tak k telefonu, jako k jeho příslušenství, protože cca 6hodin týdně strávím se sluchátky v uších cca jednou za čtvrt roku kupuji nové.

Vcelku jsem s tímto mobilem spokojená, mám ho již rok a půl, a zatím se mnou přežil všechno. Když jsem jej kupovala pohyboval se v rozumné cenové relaci a myslím, že veškeré investice do něj se mi zatím vyplácí. Je pravdou, že si nemůžu dovolit porovnávat Nokie třeba se značkou Sonny Ericsson, mobil této značky má spolubydlící. Funkce máme v podstatě stejné, jen její jsou mnohokrát kvalitnější ( foťák např.…)

Mobil u kterého jsem se zatím setkala s největší životností byla Motorola, velikostně to ani nevypadalo jak mobil, spíše to bylo jako sluchátko od pevné linky, jen bez drátu a nahoře byla 2cm anténka. Tento mobil vydržel 8let. Neuměl nic krom volání a psaní sms zpráv (jedna sms=do 200znaků), ale spolehlivost u něj nadevše.

Mobil s nejmenší životností byl jeden typ LG, která kamarádka dostala k vánocům, půl roku s ním měli trpělivost chodit po reklamacích, než to vzdali… chyba výroby?

A co vy a vaše mobilní telefony??
 
 

Reklama